Floristimestarit rakentamassa joulunäyttelyä

Pohjoisen kukkapuhuri saapuu etelään

Kempeleen floristimestariopiskelijat rakentavat Helsingin Tukkutorille joulunäyttelyn 26.11. 2019.

Esillä flowerstage, kukkakauppa Ilo ja uusimmat trendit

Floristimestarit toteuttavat paikalle flowerstagen eli kukkanäyttämön tilan toiminnalliseksi ja esteettiseksi keskipisteeksi. Se luo tilaan lämpöisen, satumaisen tunnelman ammentamalla kestävistä ratkaisuista yhdistettynä kekseliäisiin trendeihin ja taidokkaaseen käsityön jälkeen.

Kukkakaupan showroom on tapahtumaan rakennettu joulusesongin mukaisesti somistettu Kukkakauppa Ilo. Sekä flowerstage että Kukkakauppa Ilo esittelevät kukka-alan tämän joulunajan trendit inpiraatioksi ammattilaisille ja asiakkaille. Nähtävillä olevia trendejä ovat mm. luonnollisuus, murretut sävyt, eläinkuosit sekä kuivakukat ja muut kuivatut luonnonmateriaalit.